Rektör Prof. Dr. Budak, “Dünya Hayvan Hakları Günü”nü Kutladı

Ege Üniversitesinde, Rektör Prof. Dr. Budak’ın öncülüğünde hayata geçirilen modern hayvan eğitim alanı, sokak hayvanlarına sıcak yuva oluyor.  Dört mevsim yeşil ekosistemi, anıt ağaçları,  fauna ve florası ile Türkiye’nin en güzel kampüslerinden birine sahip olan Ege Üniversitesi, sokak hayvanlarına yönelik hayata geçirdiği proje ve uygulamalarla örnek oluyor.

Rektör Prof. Dr. Budak’ın vizyonerliğinde geçen yıl açılan Hayvan Hakları Topluluğu Hayvan Eğitim Alanı; kampüs ve çevresindeki hayvanların beslenme, barınma, sahiplendirme ve kısırlaştırma gibi temel yaşam ihtiyaçlarını karşılıyor. Göreve geldiği günden itibaren Hayvan Hakları Topluluğu ile yakından ilgilenerek, faaliyetlerine aktif katılım gösteren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, topluluğa her türlü desteği vererek sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirilen çalışmalara öncülük ediyor.

Kampüsün patili dostları yeniden öğrencilere kavuştu”

Yeni akademik dönemde de sokak hayvanlarına yönelik farkındalık oluşturacak sosyal sorumluk projeleri hazırlamaya devam edeceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Budak, “Üniversitemiz kampüsünün patili dostları,  akademik yılın yüz yüze başlamasıyla birlikte yeniden öğrencilerimize kavuştular. Can dostlarımıza yönelik farkındalık oluşturacak projelerimize yeni dönemde de devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızı can dostlarımızı göz önüne alarak yapıyoruz. Sokak hayvanlarının temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik önemli sosyal sorumluluk projelerini bir bir hayata geçiriyoruz. Üniversitemiz kampüsündeki hayvanların tedavi ve tedavi sonrası bakımlarının yapılabilmesi amacıyla kurduğumuz Tedavi İstasyonu ile Hayvan Hakları Topluluğu Hayvan Eğitim Alanı hizmet vermeye devam ediyor. Ana ve Hastane kampüsümüzün pek çok noktasına kurduğumuz kedi ve köpek evleri ile mama kaplarının sayılarını artırıyoruz. Önümüzdeki süreçte de sokak hayvanlarına yönelik farkındalık oluşturacak sosyal sorumluk projelerine devam edeceğiz” diye konuştu.

Hayvan Hakları Gününü kutlayan Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak kampüsümüzde yaşayan hayvanları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de yalnız bırakmıyor, onların yaşam alanlarını daha iyi bir hale getirmek için ihtiyaçlarını titizlikle karşılıyoruz. Hayvan haklarına duyarlı bir dünyada dostlarımızla birlikte huzur ve güven içinde bir yaşam temennisi ile Dünya Hayvan Hakları Gününü kutluyorum” dedi 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir