Polis, üniformalı halde iş kadının kapısına dayandı… Sahte isimle hesap açtı, evliyken bekârım dedi!

İstanbul 33. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya göre, güvenlik kameraları satan bir şirketin sahibi Y. C. (36), Instagram’da kendisini ‘Gökhan Durmaz’ olarak tanıtan bir polis memuru ile yazıştı. İkili bir süre yazıştıktan ve telefonla konuştuktan sonra geçen 30 Mart’ta yüz yüze görüştü.

EVLİ OLDUĞUNU KABUL ETTİ

İş kadını Y. C. bu görüşmeden bir gün sonra polis memurunu aradı ancak ‘müsait değilim’ yanıtı aldı. Şüphelenen Y. C., bu kişinin evli olabileceğini düşündü ve kendisi ile bir daha görüşmek istemedi. Polis memuru başlangıçta, bekâr olduğunu yinelese de 2 Nisan günü evli olduğunu kabul etti.

GENÇ KADININ KAPISINA DAYANDI

Bu gelişme üzerine Y. C. bu kişiye, kendisi ile görüşmek istemediğini yineledi. Ancak anılan günün akşamı saat 23.30 sıralarında bu kişi, bir kez daha Y. C.’nin yaşadığı binanın önüne geldi. Komşularının durumdan haberdar olmasından endişe eden Y. C., kapıyı açtığında, iddiasına göre, polis memuru evine zorla girdi.

İŞ YERİ NUMARASINDAN ARADI

O gece Y. C.’nin evinde kalan polis memuru 10 Nisan günü ise, Y. C.’yi iş yeri telefonundan aradı. Polisin, eve gelme tehditlerinden çekinen Y. C., soluğu karakolda aldı. Şişli’deki evinde tek başına yaşadığını ifade eden genç kadın “Aramızda ne yaşanırsa yaşandı. Bir erkeğin bir kadına bu zorbalığını yapmasını istemiyorum” dedi.

GERÇEK İSMİ KARAKOLDA ORTAYA ÇIKTI!

Y. C.’nin verdiği bilgiler üzerine bu kişinin gerçek kimliğine yönelik araştırma yapıldı. Bu kişinin kullandığı aracın plakası üzerinde yapılan sorgulamada ise gerçek kimliğinin Abdullah Yalçın (32) olduğu belirlendi.

POLİS: EVLİ OLDUĞUMU BİLİYORDU

Soruşturma kapsamında Yalçın’ın da ifadesi alındı. 9 yıllık polis memuru olduğunu söyleyen Yalçın, kendisinden şikâyetçi olan Y. C.’nin, başından beri evli ve 1 çocuk sahibi olduğunu bildiğini öne sürdü. Sahte bir isimle profil oluşturma fikrinin Y. C.’ye ait olduğunu öne süren Yalçın “Gerçek profilimi eşim inceliyordu. Bu nedenle kendisinin bilgisi dâhilinde bu hesabı açtım” dedi.

‘KARİYERİMİ ZEDELEMEK İSTİYOR’

Y. C.’nin kendine yönelik şikâyetin gerçeği yansıtmadığını iddia eden Yalçın “Tüm amacı aile birliğimi bozmak. Polis memuru olduğumu bildiği için kariyerimi zedelemeye çalışıyor” dedi.

‘YANARSAM SENİ DE YAKARIM’

Yürütülen soruşturma sonrası Yalçın hakkında 2 ayrı suçtan 3 yıla kadar hapsi istendi. İddianamede, Yalçın’ın Y. C.’ye yönelik “Yanarsam seni de yakarım” ifadesi de yer aldı. Basit usulde yapılan yargılama sonrası Yalçın’ın beraatına karar verildi. Anılan karara Y. C.’nin avukatı Hadi Dündar’ın itiraz etti. İtiraz üzerine dava yeniden görülecek. İlk duruşma ise 30 Mayıs’ta görülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir