Ortalık karıştı: Messi takımını sahadan çekti

Brezilya-Arjantin milli takımları arasındaki maç çıkan olaylar nedeniyle geç başladı. Brezilya milli marşı okunduğu sırada polis ile Arjantin taraftarlar arasında çıkan gerginlik büyüdü.

Beın Sports’ta yer alan habere göre, Brezilya polisi Arjantinli taraftarların bulunduğu bölüme girdi ve taraftarları joplamaya başladı. Emiliano Martinez’in, Arjantinli taraftarlara jopla saldıran Brezilyalı bir polisin elinden jopunu almaya çalışması esnasında kaydedilen görüntü ise ikonik bir an olarak tarihe geçti. Emiliano Martinez’in o görüntüsü sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

MESSİ ARKADAŞLARINI SOYUNMA ODASINA GÖTÜRDÜ

Arjantin kaptanı Messi, tüm takım arkadaşlarını toplayarak takımı soyunma odasına götürdü. Arjantinli kaynakların iddialarına göre olayın çıkma sebebi; Brezilya marşı okunurken polisin jopla Arjantinli taraftarlara saldırması. Bunun üzerine Messi; ‘Bu şartlar altında oynayamayız’ diyor ve takımı sahadan çekiyor.

Bir süre sonra tribündeki olaylar yatıştırıldı. Arjantin, sahaya geri döndü ve maç 27 dakika gecikmeli de olsa başladı. Messi karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada “İnsanlara nasıl vurduklarını gördük, Libertadores finalinde de aynısı oldu. Oyundan çok buna odaklanmıştı takım. Soyunma odasına gittik çünkü her şeyi sakinleştirmenin en iyi yolu buydu, bir trajedi olabilirdi.”

.

RODRYGO’DAN MESSI’YE: KORKAKLAR

Bu arada Messi ile Rodrygo arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Rodrygo “Niye soyunma odasına gittiniz? Korkaklar.” ifadesini kullanırken, Messi, “Biz Dünya Şampiyonuyuz. Neden korkalım? Ağzından çıkan kelimelere dikkat et.” şeklinde bir cevap verdi. Öte yandan bir çok taraftarın ciddi şekilde jop darbeleri sonrası yaralandığı gözlendi. Bazı Arjantinli taraftarların polisin sert müdahalesine karış koymaya çalıştığı da gözlerden kaçmadı.

ARJANTİN MAÇI KAZANDI

Gerginliğin tavan yaptığı dev maçı Tangocular 1-0 kazandı. Konuk ekibin golünü 63. dakikada Otamendi kaydetti. Sambacılar’da 81’de Joelinton kırmızı kart gördü. Bu galibiyetle Arjantin puanını 15’e yükselterek liderliğini korurken, Brezilya 7 puanda kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir