Gazze için toplanan imzalar savcılığa teslim edildi

YEŞİL Doğa Derneği, Aksaray İHH, TÜGVA ve Yeşilay işbirliğiyle Ulucamii önünde toplanan binlerce imza toparlanarak  temsilcilerin ortak  imzası bulunan üst yazı ile  Başsavcılığı teslim edildi

SUÇ duyurusu dilekçesinde Uluslararası Savaş suçları bakanlığına teslim edilmek üzere Adalet bakanlığına gönderilen imzalar İnsan Hakları Gününde Cumhuriyet Savcılığına teslim edildi.

İmza kampanyasını yürüten STK lar bu kampanyaya destek olarak İmza atan her vatandaşımızı tebrik ediyoruz diyerek şunları belirttiler “Toplanan imzaların her birisi Kurşun görevindedir.

Mahkemeler eminiz Gereğini yerine getireceklerdir ama Allah şahittir her imza atan Gönüllüler karınca misali yönünü belli etmişlerdir o yüzden saygıyı hak ediyorlar.

Teslim olan imzalar yerine ulaştığı için görevimizi yerine getirmiş olmanın huzuruyla netenyahu ve savaş suçu İşleyenleri birkez daha lanetliyerek adalete emanet ediyoruz bize gerekli müsadeyi veren Aksaray Valiliğine, Aksaray Belediyesine, Aksaray İl Müftülüğüne ve Cumhuriyet başsavcılığına teşekkür ederiz, bize güvenlik konusunda her an  tedbir alarak yardımcı olan polis teşkilatına ve günlük imza toplayan gönüllülerimize, destek veren birçok dernek ve Vakıf temsilcilerine teşekkür ediyoruz. 
Başlattığımız imza kampanyası gönüllü  dernekler  vasıtasıyla  diğer illerde devam ettiğinden Tüm mazlumlar için Zafer ve kalıcı BARIŞ getirmesini diyoruz ” denildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir