Eski AK Partili vekil yaşamını yitirdi

Ankara’da kalp krizi geçiren 23 ve 26. dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk (73), kaldırıldığı Bilkent Şehir Hastanesi’nde kurtarılamadı. Tahir Öztürk, 29 Temmuz’da da eşi Mualla Öztürk’ü kaybetmişti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “23 ve 26. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekilimiz Tahir Öztürk’ün vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhum milletvekilimize Allah’tan rahmet diliyor, ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

TAHİR ÖZTÜRK KİMDİR?

Tahir Öztürk, 1950’de Elazığ’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Özel sektörde kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyeliklerinde çalıştı. 3 dönem Anavatan Partisi Elazığ İl Başkanlığı ve 1 dönem Merkez İlçe Başkanlığı görevini üstlendi.

Elazığ İzzet Paşa Vakfı Kurucu Üyesi oldu. İhsaniye Camii Derneğinin 2. Başkanlığı görevini sürdürdü. 23. Dönemde Elazığ Milletvekili seçildi. KİT Komisyonu, Madencilik Araştırma Komisyonu ve Küresel Isınma Araştırma Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir