Bruce Willis o hastalığın pençesinde! Eşi hastalığa karşı acımasız mücadeleyi anlatırken gözyaşlarını tutamadı

Bruce Wills’in eşi Emma Hemming’e katıldığı programda eşinin durumu soruldu. Emma derin bir nefes aldı ve şu cevabı verdi: ‘Öğrendiğim şey demansın zor olduğu. Teşhis konulan kişi için zordur. Aile için de zor. Ve bu Bruce için de, benim için de, kızlarımız için de farklı değil.

11 yaşındaki iki küçük kızları Mabel ve sekiz yaşındaki Evelyn’e atıfta bulunarak, “Ve bunun bir aile hastalığı olduğunu söylemelerine tamamen katılıyorum, gerçekten de öyle” dedi.

Hastalığını çocuklarına nasıl açıkladığı sorulduğunda Emma şöyle açıkladı: ‘Sanırım her zaman öyleydi… biz çok dürüst ve açık bir aileyiz.

‘Ve bizim için en önemli şey hastalığın ne olduğunu söyleyebilmekti, ne olduğunu açıklayabilmekti çünkü hastalığın tıbbi açıdan ne olduğunu bildiğiniz zaman her şey mantıklı geliyor.

‘Bu yüzden onlara bunun ne olduğunu bildirmemiz önemliydi çünkü biliyorsunuz, babalarına konulan teşhisin ya da herhangi bir demans türünün damgalanmasını ya da utanç duyulmasını istemiyorum.’

Programın sunucusu; ‘Neler olduğunu biliyor mu? Bu onun farkında olduğu bir şey mi?’ Emma yanıt vermeden önce durakladı: ‘Bilmek zor.’ dedi.

Emma kendini toparlarken, Frontotemporal Dejenerasyon Derneği’nin (AFTD) CEO’su Emma Dickinson da katıldı ve şöyle açıkladı: ‘Bildiğimiz kadarıyla, hastalık, adından da anlaşılacağı gibi frontal veya temporal loblarda başlayabilir. .

‘Ön lobun kontrol ettiği şeylerden biri de kişisel içgörüdür. Bilmiyoruz. Bazı insanların kaybettikleri ilk şey budur; kendilerinin değiştiklerine dair anlayışları ve diğer insanlar bunu uzun süre korurlar.’

Emma, ​​Bruce’un teşhisini kabullenmenin nasıl bir his olduğunu anlatmaya devam etti ve şunları söyledi: ‘Bunun hem bir lütuf hem de bir lanet olduğunu düşünüyorum. Bilirsiniz, sonunda ne olduğunu anlamak için, böylece olanı kabul edebilirim.

‘Bu, durumu daha az acı verici hale getirmiyor, ancak sadece kabullenmek ve Bruce’un başına gelenleri bilmek, durumu biraz daha kolaylaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir