Malatya’da evlerin açık kalan lambaları hala yanıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’daki sarsıntı sırasında vatandaşların evlerini terk ederken açık bıraktıkları lambalar, aradan geçen sürede hala yanıyor.

İlk depremin meydana geldiği 6 Şubat 04.17’de uyanarak evlerinden çıkabilen depremzedeler, panik halindeyken açık bıraktıkları evlerinin ışıklarını söndürebilme imkanı bulamadı.

Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca Mahallesi’ndeki hasarlı binalara girişin yasak olması nedeniyle bir daha söndürülemeyen ışıklar, karanlık çöktüğünde boş ve sessiz evlerin hüznünü, depremin acı yüzünü görünür kılıyor.

Depremin ardından ailesiyle birlikte Şehit Hamit Fendoğlu Otobüs Terminali’ndeki (MAŞTİ) çadır kentte yaşamaya başlayan Ekrem Güneş, deprem esnasında 8. katta olan evinden ilk olarak torunlarını çıkarabildiğini söyledi.

Yaşadığı çadır kentte durumlarının iyi olduğunu aktaran Güneş, “Devletimiz ve AFAD bakıyorlar bize. Evde çatlaklar var ve korkudan içeri giremedik. Askerden gelen oğluma elbiselerini almak için gittim ama içeriye girmeme memurlar izin vermedi.” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir