CHP’den 18 Mart çarkı sinyali! Tepkiler sonrası ‘yoğunluk’ bahanesi geldi!

Bir yılı aşkın süren görüşmelerin ardından altılı masanın (Millet İttifakı) cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’den gelen davet sonrası görüşmeyi 18 Mart’ta yapmayı planladı.

BELİRLENEN TOPLANTI TARİHİ BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Kılıçdaroğlu’nun, HDP görüşmesini Çanakkale Zaferi ve Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’in PKK’dan kurtarılış günü olan 18 Mart’ta yapmayı planlaması büyük tepki çekti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 18 MART’TA AFRİN’İN PKK’DAN KURTARILDIĞINI DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı törenlerinde yaptığı konuşmada, “Bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Afrin şehir merkezi, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin desteğindeki Özgür Suriye Ordusu mensupları tarafından bu sabah 08.30 itibarıyla tamamen kontrol altına alınmıştır.” diyerek, Afrin’in PKK’dan kurtarıldığını duyurmuştu.

CHP’DEN ‘YOĞUNLUK’ BAHANESİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te yaptığı açıklamalarda HDP ile görüşmenin 18 Mart’tan 17 Mart’a çekilmesinin gündemde olduğu ile ilgili soruya yanıt verdi. Özel, görüşmenin yarına (17 Mart) çekilmesinin gündemde olduğunu doğrularken buna gerekçe olarak ise CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yoğun programını gösterdi.

HDP’NİN 11 MADDELİK İSTEKLERİ GÖRÜŞÜLECEK

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, HDP ile 18 Mart’ta yapmayı planladığı görüşmede HDP’nin 11 maddelik istekleri ele alınacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir